FAQ

►Czy dla kogoś widoczne są treści tworzonych dokumentów – treści dokumentów, które generujesz dostępne są tylko dla Ciebie i dla Twoich kontrahentów, do których je wyślesz. Na naszych serwerach dokumenty są szyfrowane w taki sposób, że jedynie klient ma do nich dostęp, a osoby które nawet w sposób postronny dostałyby się do bazy danych nie będzie wstanie odczytać treści przechowywanych tam dokumentów. Niezależnie jednak od wszystkiego sposób zabezpieczenia zarówno baz danych, dostępu do nich oraz sposoby transferu danych zapewniają naszemu systemowi bardzo wysokie standardy w zakresie bezpieczeństwa.

►W jaki sposób mogę skonsultować wątpliwości przy wypełnianiu dokumentów – nasz system zapewnia podpowiedzi i wyjaśnienia, które widoczne są w przypadku pytań lub opcji wyboru różnych wersji klauzul w dokumentach. Wyjaśnienia to precyzują i opisują jakie możliwości dopuszczalne są przez regulacje prawne w zakresie danych postanowień. Dodatkowo w każdej chwili możesz skontaktować się z naszym wsparciem klienta pod adresem mailowym: [email protected], a w przypadku wątpliwości prawnych będziemy mogli skierować Cię do naszego partnera prawnego w postaci kancelarii KTW.Legal, z której prawnicy będą w stanie udzielić porady prawnej zgodnie z ustalonymi przez Was warunkami.

►Jak założyć konto – konto w systemie zakładane jest po zakończeniu edycji dokumentu jak również można je założyć bezpośrednio w opcji Zaloguj i wybierając „Nie masz konta?” Formularz rejestracyjny daje możliwość rejestracji zarówno osoby fizycznej jak i podmiotu gospodarczego. Klient wypełniając email i hasło tworzy dane dostępowe do Panelu klienta

Jeśli klient chce założyć konto firmowe powinien kliknąć checkbox “Zakładam konto firmowe”. Po kliknięciu tej opcji system wyświetla dodatkowe pola formularza odnoszące się do działalności gospodarczej klienta. Klient ma możliwość auto-uzupełnienia formularza dotyczącego działalności gospodarczej podając nip lub regon oraz klikając guzik - autouzupełnianie.

►Jak wygenerować fakturę – faktury są generowane automatycznie o dostępne zawsze na Twoim koncie w systemie w zakładce Rozliczenia.

►Czy muszę mieć konto, żeby stworzyć umowę – aby stworzyć umowę nie musisz posiadać konta, ale w celu jej wygenerowania, umożliwienia jej podpisu, czy innego wykorzystania konieczna jest rejestracja w systemie lub wcześniejsze posiadanie konta.

►Czy mogę podpisać umowę zdalnie – oczywiście, jedną z naszych funkcjonalności jest możliwość zdalnego podpisywania dokumentów. Więcej na temat podpisów elektronicznych i umów możesz przeczytać w artykułach na naszym blogu.

►Czy mogę podpisać umowę pisemnie – za każdym razem gdy zakończysz tworzyć umowę masz możliwość wygenerowania pliku pdf, który możesz następnie zachować w systemie ale również zgrać go czy wydrukować.  W takich przypadkach możesz również przygotować umowę do podpisania w sposób tradycyjny (na papierze).

►Czy mogę wrócić do uzupełniania dokumentu  - tak jeżeli nie jesteś zalogowany, system zapamiętuje wprowadzone przez Ciebie dane i informacje do momentu opuszczenia strony internetowej.  W przypadku gdy posiadasz konto i generujesz dokument z pozycji swojego konta możliwe jest zapisanie dokumentu i późniejszy powrót do niego w sekcji Szkice (o ile w trakcie tworzenia zapisałeś tworzony dokument jako Szkic).

►Czy dokumenty, z których korzystam są zawsze dostosowane do aktualnego stanu prawnego – jak najbardziej tak. Nad bezpieczeństwem prawnym i aktualnym brzmieniem dokumentów, tj. dostosowaniem ich do aktualnych przepisów, czuwa nasz partner merytoryczny w postaci KTW.Legal

►Czy można skorzystać z testowego dostępu do systemu – możesz wykorzystać podstawową funkcjonalność systemu polegająca na tworzeniu dokumentów i generowaniu ich poprzez system dzięki kilku darmowym umowom. Dodatkowo administrator systemu może przyznać kod dostępu do pełnej funkcjonalności systemu w danym pakiecie, przez określony czas za darmo. Takie kody nie są jednak powszechnie dostępne.

►Kto przygotowuje wzory dokumentów w programie -  wzory wszystkich dokumentów przygotowywane i weryfikowane są przez grono prawników, którzy na co dzień zajmują się obsługa przedsiębiorców i na bieżąco przygotowują dokumenty podobne do tych w systemie. Expertlegal korzysta tu ze wsparcia Kancelarii KTW.Legal, która dba o bezpieczeństwo prawne i aktualność wszystkich naszych dokumentów.

►Czy mogę stworzyć w programie swoją własną umowę – oferujemy możliwość stworzenia indywidualnego wzoru umowy do wykorzystania przez naszych klientów. Jeżeli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem skontaktuj się z nami tutaj.