Regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych dla pracodawcy, u którego nie działają związki zawodowe, wymagający konsultacji z przedstawicielem pracowników

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych muszą (chyba, że ustalono w układzie zbiorowym pracy lub Regulaminie wynagradzania, w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi lub- jeśli związki nie działają- w porozumieniu z przedstawicielem pracowników – że w ogóle nie tworzy się takiego funduszu) utworzyć pracodawcy zatrudniający według stanu na dzień 1 stycznia danego roku co najmniej 50 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty lub – jeśli taki wniosek złoży zakładowa organizacja związkowa- pracodawcy zatrudniający według stanu na dzień 1 stycznia danego roku co najmniej 20 pracowników w przeliczeniu na pełne etaty, a także pracodawcy prowadzący działalność w formie jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych. Inni pracodawcy mogą tworzyć Fundusz lub mogą wypłacać świadczenie urlopowe. To wersja dla pracodawcy, u którego nie działają żadne związki zawodowe. W takiej sytuacji pracodawca musi ustalić tekst Regulaminu w porozumieniu z takim przedstawicielem (zgodnie z art. 8 ust. 2 zd. 2 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych). Nie jest właściwa dla pracodawcy, u którego działa choćby jedna organizując związkowa, gdyż taki z kolei musi dokonać uzgodnienia treści Regulaminu z takim związkiem lub związkami i skorzystać z wersji Regulaminu dla pracodawcy, u którego działają związki zawodowe.

Potrzebujesz porady lub dedykowanej umowy?

Skontaktuj się z nami

Inne dokumenty w pakiecie [Prawo pracy – pakiet dla kadrowych]

Porozumienie stron o rozwiązaniu umowy o pracę
Pakiet: Prawo pracy – pakiet dla kadrowych
WYJAŚNIENIE: Porozumienie w sprawie rozwiązania umowy o pracę można zawrzeć z pracownikiem w każdym czasie – niezależnie od ochrony jakiej podlega w chwili jego zawarcia czy innych przeszkód, które uniemożliwiałyby rozwiązanie umowy o prace jednostronnie przez pracodawcę.
19,99zł za 1 dokument
Pismo zwracające wniosek o udzielenie urlopu rodzicielskiego albo jego części zgodnie z art. 179(1 )/ art. 182(4) Kodeksu pracy
Pakiet: Prawo pracy – pakiet dla kadrowych
Skorzystaj ze wzoru będąc pracodawcą, jeżeli pracownik przed dniem wejścia w życie nowelizacji (przed 26 kwietnia 2023 r.) złożył wniosek o udzielenie urlopu rodzicielskiego albo jego części zgodnie z art. 179(1) lub art. 182(4) (tzw. długi wniosek o udzielenie urlopu rodzicielskiego albo jego części), ale nie rozpoczął jeszcze korzystania z tego urlopu w dniu 26 kwietnia 2023 r.
Za darmo